Nietypowa kradzież na jeziorze Ukiel w Olsztynie. Sprawę wyjaśnia policja

2023-05-13 12:00:00(ost. akt: 2023-05-12 16:05:21)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do niecodziennej kradzieży doszło na jeziorze Ukiel w Olsztynie. Trudno wyobrazić sobie zaskoczenie właściciela łodzi, który na miejscu, gdzie zawsze była jego własność zobaczył... pustkę. Brakowało również pozostałych łodzi zacumowanych obok.
W środę (10 maja) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o kradzieży silników z trzech łodzi motorowych. Do zdarzenia miało dojść na terenie jeziora Ukiel w Olsztynie.

Sprawa wyszła na jaw kiedy właściciel jednej z wodowanych na przystani łodzi zauważył, że nie ma jego jednostki pływającej, podobnie jak łodzi zacumowanych obok. Po chwili właściciele otrzymali informację, że na jeziorze dryfują trzy łodzie bez silników.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. Trwają czynności mające na celu ustalenie wszelkich przyczyn i okoliczności tego zdarzenia. Starty szacowane są na ćwierć miliona złotych.

Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo kradzieży grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi za sprzedaż rzeczy pochodzących z kradzieży.