Podczas pożaru poszycia lasu w Olsztynie znaleziono ciało mężczyzny [AKTUALIZACJA]

2023-05-12 06:08:07(ost. akt: 2023-05-12 10:25:45)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

To miała być rutynowa interwencja. Strażacy z Olsztyna wyjechali do pożaru poszycia lasu przy ul. Kapitańskiej w Olsztynie. Podczas gaszenia pożaru dokonali jednak makabrycznego odkrycia.
W czwartek (11 maja) późnym wieczorem dyżurny centrum powiadamiania ratunkowego odebrał telefon o pożarze kilkunastu arów poszycia w lesie przy ul. Kapitańskiej w Olsztynie.

— Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o znalezieniu ciała mężczyzny na zalesionym terenie w pobliżu ul. Kapitańskiej. Ciało mężczyzny zostało zauważone przez strażaków podczas akcji gaśniczej ściółki leśnej. Jego tożsamość nie została potwierdzona. Podczas czynności nie znaleziono żadnych dokumentów — poinformował oficer prasowy policji mł. asp. Andrzej Jurkun.

Nie miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. W czynnościach brał udział prokurator. Ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Mężczyzna prawdopodobnie miał ok. 40-50 lat.

Okoliczności śmierci mężczyzny będzie ustalała policja pod nadzorem prokuratora. Na razie nie wiadomo, czy ten człowiek miał coś wspólnego z pożarem.

W Olsztynie i regionie od wielu dni nie padał deszcz i ściółka leśna jest w wielu miejscach bardzo sucha - rzecznik prasowy olsztyńskiej dyrekcji Lasów Państwowych Adam Pietrzak porównuje jej suchość do kartki papieru. W ostatnich dniach strażacy z regionu gasili m.in. pożar wrzosowiska na terenie poligonu w okolicach Orzysza.

kg