Warmińscy mieszkańcy i przedsiębiorcy znów pomagają. Ponad 100 000 zł dla chorego chłopca

2023-04-28 13:51:32(ost. akt: 2023-05-11 15:26:27)

Autor zdjęcia: Mat. partnera

Warmińscy przedsiębiorcy oraz dobroczyńcy po raz kolejny pokazali, że nie są obojętni na potrzeby miejscowej społeczności. 22 kwietnia nad malowniczym Jeziorem Wulpińskim w Przystanku Zatoka odbył się II Bal Charytatywny z klasą.
Sportowe samochody, wspaniali goście i wyjątkowa atmosfera. Wszystko po to, by wesprzeć jedenastoletniego Arkadiusza z Bartąga. Podczas II Balu Charytatywnego z klasą zebrano łącznie ponad 100 tysięcy złotych. Fundusze pozwolą na zakup specjalnej windy pomagającej rodzicom w codziennej opiece nad chorym synem. W inicjatywę włączyły się m.in. osoby ze świata polityki, sportu, sztuki i biznesu.

Warmińscy przedsiębiorcy oraz dobroczyńcy po raz kolejny pokazali, że nie są obojętni na potrzeby miejscowej społeczności. 22 kwietnia nad malowniczym Jeziorem Wulpińskim w Przystanku Zatoka odbył się II Bal Charytatywny z klasą. Jego organizatorami byli Michał Kontraktowicz – wójt Gminy Stawiguda, Wodzireje z Klasą oraz Przystanek Zatoka. Celem wydarzenia było zebranie środków na zakup specjalistycznego sprzętu dla chorego chłopca z Bartąga (gm. Stawiguda), który porusza się na wózku inwalidzkim.

Jedenastoletni Arkadiusz Bartnik zmaga się z podstępną chorobą powodującą zanik mięśni – dystrofią mięśniową Duchenne’a (DMD). Dzięki temu, że bal charytatywny zakończył się spektakularnym sukcesem, jego komfort życia niebawem się poprawi. Za zebrane ze sprzedaży zaproszeń i licytacji ponad 100 tys. złotych będzie mogła zostać kupiona specjalistyczna winda. Uzyskanie tej zawrotnej sumy nie byłoby możliwe bez zaangażowania i hojności uczestników, partnerów, licytujących oraz wystawiających licytacje, oraz sponsorów.
– Ten wyjątkowy wieczór był dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Jako sponsor chcieliśmy pomóc chłopcu z Bartąga, który walczy o to, by godnie żyć. Jesteśmy przedsiębiorcami, którzy na co dzień po prostu zajmują się swoją pracą. A tu dzieje się coś ważnego. To jest właśnie prawdziwe życie, w którym ludzie zmagają się z wielkimi problemami. Uważam, że obecność blisko nich to nasz obowiązek. Szczególne podziękowania należą się wójtowi Gminy Stawiguda – panu Michałowi Kontraktowiczowi oraz pozostałym organizatorom. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu wspólnymi siłami zrobiliśmy coś naprawdę dobrego – podkreśla Rafał Szczepański, prezes spółki Projekt Rybaki-Łańsk, jednego ze sponsorów balu charytatywnego.

Nie tylko firma budująca ekologiczny hotel w Rybakach, ale także producent mebli DFM Dobre Miasto i deweloper Ippon Group znaleźli się w gronie sponsorów wydarzenia. Vouchery i przedmioty na licytacje ufundowali między innymi artyści i sportowcy, tacy jak kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc, żeglarz Karol Jabłoński, siatkarz i poseł Paweł Papke, malarz Łukasz Zedlewski oraz wiele przedsiębiorstw z Warmii i całej Polski.

Arkadiusz Bartnik to podopieczny Fundacji „Przyszłość dla dzieci”. Jego nieuleczalne schorzenie jest uwarunkowane genetycznie i skutkuje postępującą utratą siły mięśni aż do całkowitego unieruchomienia. Z czasem dochodzi też do utrudnienia oddychania i działania mięśnia sercowego. Oprócz windy potrzebny jest również sprzęt medyczny.

Więcej informacji można znaleźć na: https://przyszloscdladzieci.org/podopieczny/arkadiusz-bartnik/.