Naprawa nawierzchni na S51. Utrudnienia między Gryźlinami a Ameryką

2023-05-11 08:43:50(ost. akt: 2023-05-11 08:55:15)
S51 Olsztyn Południe - Stawiguda - 22 140 poj./dobę

S51 Olsztyn Południe - Stawiguda - 22 140 poj./dobę

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Uwaga kierowcy, przypominamy, że trwa naprawa gwarancyjna nawierzchni drogi ekspresowej S51 między Olsztynem a Olsztynkiem. W czwartek (11 maja) drogowcy zmieniają miejsce prac. Do najbliższej soboty będą naprawiali nawierzchnię od węzła Gryźliny w kierunku Ameryki.
Jak poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie Karol Głębocki, na czas robót, pomiędzy węzłami będzie wyłączana z ruchu etapami jedna jezdnia, a pojazdy z tej jezdni będą kierowane na drogę zbiorczą lub na odcinku Gryźliny - Ameryka, na jezdnię sąsiednią.

Naprawa będzie wykonywana punktowo, na kilkudziesięciometrowych odcinkach. Zakres prac obejmie m.in. frezowanie starej i ułożenie nowej warstwy ścieralnej oraz odtworzenie oznakowania poziomego.

Od 11 do 13 maja drogowcy zamkną prawą jezdnię od węzła Gryźliny w kierunku miejscowości Ameryka. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo lewą jezdnią poprzez wykonane wcześniej przewiązki.

15 maja zamknięta zostanie lewa jezdnia pomiędzy Gryźlinami a Ameryką. Ruch będzie się odbywał dwukierunkowo po jezdni prawej.

Między 16 a 17 maja zamknięta będzie lewa jezdnia od węzła Gryźliny w kierunku węzła Stawiguda. Ruch będzie się odbywał po drogach zbiorczych. Od 18 do 19 maja drogowcy zamkną prawą jezdnię pomiędzy węzłem Gryźliny a węzłem Stawiguda. Ruch będzie się odbywał po drogach zbiorczych.

Zakończenie prac planowane jest w piątek 19 maja. Drogowcy apelują do kierowców o stosowanie się do obowiązującego podczas robót oznakowania oraz poleceń osób kierujących ruchem.