Prosto z ulicy: Olsztyn jest zakorkowany a otwarcie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki jeszcze pogorszyło sprawę

2023-05-10 15:25:07(ost. akt: 2023-05-10 17:24:41)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do redakcji "Gazety Olsztyńskiej" napisał czytelnik, który z racji na wykonywany zawód bardzo często przemieszcza się po mieście samochodem. Jego zdaniem otwarcie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki jeszcze bardziej zakorkowało miasto.
Można by rzec, że korki w centrum miasta wojewódzkiego to nic nadzwyczajnego. Z pewnością jest w tym stwierdzeniu dużo prawdy, jednak podczas ciągłych zmian w organizacji ruchu, stają się one jeszcze bardziej uciążliwe. Do naszej redakcji zadzwonił czytelnik, który ma dość zakorkowanych ulic.


— Otwarcie skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki tylko pogorszyło sprawę i tak już nieprzejezdnego centrum. Mamy środek tygodnia, godz. 11 a ul. Kościuszki stoi, al. Piłsudskiego stoi, ul. Partyzantów, 1 maja, pieniężnego tak samo. To jakaś paranoja! O 7 rano korek do ratusza zaczynał się w połowie al. Warszawskiej — zwraca uwagę nasz czytelnik.

Przypomnijmy, że ruch na skrzyżowaniu al. Piłsudskiego z ul. Kościuszki został przywrócony w nocy z 7 na 8 maja przy jednoczesnym zamknięciu ul. Głowackiego, która do tej pory przenosiła ruch, który normalnie odbywałby się właśnie tym skrzyżowaniem.

Ten punkt ma szczególną wagę dla wykonawcy drugiej linii tramwajowej ponieważ w tym miejscu dotychczasowa linia tramwajowa była łączona z nową nitką linii, która ma być gotowa jesienią. Skrzyżowanie od wielu miesięcy pozostawało zamknięte z racji na toczące się tam prace.

Karol Grosz


Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Miasto #3109667 11 maj 2023 06:45

    Tragicznie przez zamknięcie ul.Glowackiego, nie ma jak dotrzeć do pracy w centrum.Zspraszsm Grzyma do jazdy w godzinach szczytu. 45 MIN W KORKACH NICZYM W WARSZAWIE

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz