Zdrowie pod Kontrolą” po raz kolejny w Galerii Warmińskiej

2023-05-09 15:11:46(ost. akt: 2023-05-10 10:43:04)   Artykuł sponsorowany
Największa w Polsce akcja pod hasłem „Zdrowie pod Kontrolą” 13 maja ponownie zagości w Galerii Warmińskiej. Do dyspozycji odwiedzających będą aż 22 stanowiska medyczne.
Dedykowane punkty medyczne pojawią się przed galerią i w atrium. W godz. 11-17 można będzie bezpłatnie skorzystać z wielu badań i porad medycznych. Wśród dostępnych badań będą m.in. pomiar glikemii, pomiar ciśnienia, pomiar wydychanego tlenku węgla, badanie EKG, USG oraz badanie przesiewowe w kierunku HCV. Będzie można także wykonać tradycyjne badanie wzroku i widzenia barwnego oraz sprawdzić słuch.

Prowadzone będą również konsultacje dermatologiczne, dietetyczne, farmaceutyczne oraz fizjoterapeutyczne. Ponadto dla uczestników akcji udostępniony będzie analizator składu ciała TANITA oraz alkogogle.

W ramach promocji profilaktyki onkologicznej dostępne będą stoiska, przy których można będzie nauczyć się samobadania piersi oraz zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. W każdym punkcie medycznym specjaliści w swoich dziedzinach zinterpretują wyniki badań oraz będą służyć poradą.

Dla najmłodszych atrakcją będzie Szpital Pluszowego Misia, w którym dzieci będą mogły leczyć lalki i pluszaki.

Nowością w tym sezonie będzie możliwość nauki udzielania pierwszej pomocy w sposób tradycyjny oraz wirtualny, dzięki symulacji Visus VR. Pojawi się także stanowisko NFZ, gdzie będzie można założyć profil zaufany i wyrobić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego.

Przed Galerią Warmińską panie będą mogły wykonać mammografię w mammobusie. Z badań mammograficznych mogą skorzystać wszystkie ubezpieczone kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały bezpłatnej mammografii w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi i wcześniej nie chorowały na raka piersi. Na badanie nie trzeba się wcześniej zapisywać, nie ma znaczenia adres zamieszkania oraz nie jest też potrzebne zaproszenie ani skierowanie.

„Połowa maja to dobry czas, aby skontrolować swoje zdrowie po okresie infekcji i przeziębień. Warto skorzystać z bezpłatnej oferty profesjonalistów medycznych, aby dowiedzieć się, w jakiej kondycji jesteśmy, o co mamy szansę zadbać jeszcze przed wakacjami czy w związku ze zwiększoną aktywnością na powietrzu” – mówi Natalia Tur, Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle.

Akcja poświęcona profilaktyce zdrowotnej organizowana jest przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland Oddział Olsztyn działający przy Wydziale Lekarskim Collegium Medicum UWM.

Wszelkie działania w ramach akcji profilaktyki zdrowotnej będą odbywały się zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa.

Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.galeria-warminska.pl.


***


GALERIA WARMIŃSKA
Galeria Warmińska przy ul. Tuwima jest kultowym miejscem na mapie Olsztyna. Dzięki wyjątkowej architekturze, nawiązującej do tradycyjnego warmińskiego budownictwa odwiedzana jest również przez turystów. Na powierzchni użytkowej około 41 500 m² znajduje się 170 sklepów znanych i cenionych w kraju i na świecie marek, wiele butików ma tu jedyne sklepy w regionie, kino, kawiarnie, restauracje, klub fitness, salon zabaw dla dzieci, a także amfiteatr i parking z 1200 miejscami. Galeria jest przyjazna mamom i małym dzieciom: posiada trzy przytulne pokoje, w których można nakarmić czy przebrać dziecko, w strefie restauracyjnej do dyspozycji mam są bezpłatne mikrofalówki. Galeria Warmińska niemal co tydzień przygotowuje imprezy np. pokazy mody, koncerty czy imprezy propagujące zdrowy styl życia.

Właścicielem i zarządcą Galerii Warmińskiej jest NEPI Rockcastle sp. z o.o.
Więcej na www.galeria-warminska.pl.