Kolejni poszukiwani zatrzymani przez olsztyńskich policjantów

2023-05-09 16:00:22(ost. akt: 2023-05-09 15:21:45)
zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: policja

Policjanci niemal każdego dnia zatrzymują osoby, które próbują uniknąć konsekwencji za popełnione przestępstwa. Trzy osoby „wpadły” w różnych okolicznościach - w miejscu zamieszkania czy pijąc alkohol w miejscu zabronionych. Wszyscy zostali zatrzymali i najbliższy czas spędzą w zakładzie karnym.
W piątek (5 maja) przed godziną 13:00 funkcjonariusze zatrzymali na podstawie nakazu doprowadzenia 39-letniego mieszkańca powiatu iławskiego. Po udaniu się pod wskazany adres na jednej z ulic w Olsztynie i sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy Iława celem odbycia zastępczej kary aresztu 90 dni pozbawienia wolności za przestępstwo przeciwko mieniu.

W niedzielę (7 maja) po południu olsztyńscy wywiadowcy zatrzymali w jednym z mieszkań na terenie Olsztyna 50-letniego mężczyznę, który po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się osobą poszukiwaną przez Sąd Okręgowy w Olsztynie na podstawie nakazu doprowadzenia celem odbycia kary roku pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.

W poniedziałek (8 maja) po godzinie 21:00 policjanci na jednej z ulic w Olsztynie zauważyli mężczyznę, który spożywa alkohol w miejscu zabronionym. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że 37-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy Giżycko do odbycia łącznej kary 229 dni pozbawienia wolności.

Zarówno 37, 39 jak i 50-latek zostali zatrzymani, a najbliższe dni spędzą w zakładach karnych. Odpowiedzą za wcześniejsze przestępstwa i nie unikną odpowiedzialności.