Olsztyńscy policjanci zwycięzcami warmińsko-mazurskich eliminacji ogólnopolskich zawodów ratowników policyjnych

2023-05-09 10:21:19(ost. akt: 2023-05-09 11:48:24)

Autor zdjęcia: KWP w Olsztynie

St. sierż. Natalia Wojniak oraz st. post. Bartosz Wlazłowski reprezentowali olsztyńską jednostkę policji podczas eliminacji wojewódzkich – VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Nasi funkcjonariusze zajęli pierwsze miejsce spośród 19 drużyn z całego województwa.
W piątek (5 maja) w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie odbyły się wojewódzkie eliminacje VIII Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Celem przedsięwzięcia jest podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności policjantów z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz upowszechnienie idei i zasad udzielania pierwszej pomocy.

W zmaganiach wzięło udział 19 dwuosobowych drużyn z całego województwa. Komendę Miejską Policji w Olsztynie reprezentowali funkcjonariusze z Wydziału Zabezpieczenia Miasta – st. sierż. Natalia Wojniak oraz st. post. Bartosz Wlazłowski. Zawody podzielono na dwie części. Pierwszy etap, to test wiedzy, który składał się z 30 zadań.

Następnie policjanci musieli zmierzyć się z etapem praktycznym. W trakcie przygotowanych symulacji byli oceniani pod kątem praktycznego wykorzystania nabytych umiejętności udzielania pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia m.in. z wykorzystaniem Automatycznego Defibrylatora Zewnętrznego (AED) oraz torby medycznej. Zmagania policjantów z całego garnizonu były oceniane przez skład sędziowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Wszyscy policjanci wykazali się wysokim poziom wiedzy, a pierwsze miejsce w kwalifikacji zajęli policjanci z olsztyńskiej jednostki Policji. Zwycięzcy eliminacji wojewódzki będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie podczas ogólnopolskich zmagań, które odbędą się w dniach 5-7 czerwca 2023 roku w Szkole Policji w Słupsku.