Naprawa nawierzchni na S51 Olsztyn - Olsztynek. Zmiana organizacji ruchu na trasie

2023-05-08 16:00:40(ost. akt: 2023-05-08 18:11:23)
S51 Olsztyn Południe - Stawiguda - 22 140 poj./dobę

S51 Olsztyn Południe - Stawiguda - 22 140 poj./dobę

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Uwaga kierowcy, przypominamy, że trwa naprawa gwarancyjna nawierzchni drogi ekspresowej S51 między Olsztynem a Olsztynkiem. Prace będą prowadzone do 19 maja w kilku miejscach. W związku z tym zmieni się organizacja ruchu, a na trasie będzie można spotkać się z utrudnieniami w ruchu
Jak poinformował rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Olsztynie Karol Głębocki, na czas robót, pomiędzy węzłami będzie wyłączana z ruchu etapami jedna jezdnia, a pojazdy z tej jezdni będą kierowane na drogę zbiorczą lub na odcinku Gryźliny - Ameryka, na jezdnię sąsiednią.

Naprawa będzie wykonywana punktowo, na kilkudziesięciometrowych odcinkach. Zakres prac obejmie m.in. frezowanie starej i ułożenie nowej warstwy ścieralnej oraz odtworzenie oznakowania poziomego.

Przedstawiciele GDDKiA w Olsztynie podali harmonogram wdrażania czasowej organizacji ruchu. Od 8 do 10 maja zamknięta zostanie lewa jezdnia S51, od węzła Stawiguda w kierunku węzła Olsztyn Południe. Ruch zostanie skierowany drogami zbiorczymi i starodrożem DK51 w Dorotowie.

Od 11 do 13 maja drogowcy zamkną prawą jezdnię od węzła Gryźliny w kierunku miejscowości Ameryka. Ruch będzie odbywał się dwukierunkowo lewą jezdnią poprzez wykonane wcześniej przewiązki.

15 maja zamknięta zostanie lewa jezdnia pomiędzy Gryźlinami a Ameryką. Ruch będzie się odbywał dwukierunkowo po jezdni prawej.

Między 16 a 17 maja zamknięta będzie lewa jezdnia od węzła Gryźliny w kierunku węzła Stawiguda. Ruch będzie się odbywał po drogach zbiorczych. Od 18 do 19 maja drogowcy zamkną prawą jezdnię pomiędzy węzłem Gryźliny a węzłem Stawiguda. Ruch będzie się odbywał po drogach zbiorczych.

Zakończenie prac planowane jest w piątek 19 maja. Drogowcy apelują do kierowców o stosowanie się do obowiązującego podczas robót oznakowania oraz poleceń osób kierujących ruchem.(PAP)

autor: Agnieszka Libudzka