Napad na uczestników różańca w Elblągu

2023-05-05 22:43:47(ost. akt: 2023-05-05 22:45:05)

Autor zdjęcia: Fundacja Pro-Prawo do Życia

Agresywny, zamaskowany mężczyzna napadł dzisiaj na uczestników publicznej modlitwy różańcowej, która odbywała się na rogu ulic Ogólnej i płk. Dąbka w Elblągu. Organizatorzy modlitwy proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy.
W piątek 5 maja ok. godziny 17:00 doszło do napadu na uczestników publicznej modlitwy różańcowej o powstrzymanie procederu aborcji, zorganizowanej w Elblągu przez Fundację Pro-Prawo do Życia. Akcja modlitewna odbywała się na rogu ulic Ogólnej i płk. Dąbka, niedaleko wejścia do centrum handlowego.

W trakcie trwania zgromadzenia do modlących się osób podszedł zamaskowany i bardzo agresywny mężczyzna. Zniszczył on transparenty trzymane przez uczestników różańca i zaczął w wulgarnych słowach ubliżać modlącym się. Gdy organizator akcji modlitewnej próbował go powstrzymać, napastnik rzucił się na niego i wywiązała się szarpanina, w trakcie której koordynator różańca doznał obrażeń ręki. Napastnik groził również w obelżywych słowach organizatorowi modlitwy, sugerując, że go pobije. Po kilku chwilach agresor oddalił się w stronę pobliskiego supermarketu Lidl.

Fundacja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości sprawcy. Mężczyzna był wysoki i szczupły. Ubrany był w kominiarkę, ciemną kurtkę, dżinsowe spodnie i charakterystyczną, żółtą bluzę z kapturem. Osoby, mogące rozpoznać napastnika proszone są o kontakt z Fundacją.

Sprawa została już zgłoszona na policję. Pomimo nasilających się ataków, fundacja zapowiada organizację kolejnych publicznych modlitw różańcowych w Elblągu, połączonych z akcjami informacyjnymi na temat konsekwencji aborcji.

Fundacja Pro-Prawo do Życia
stronazycia.pl

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. as. #3109610 7 maj 2023 11:42

    Czyli procesje też mają odbywać się wewnątrz kościołów? Każdy ma prawo do manifestowania swych poglądów i uczuć religijnych, bo mamy demokrację. Bronić nienarodzonych dzieci trzeba wszędzie i wszelkimi metodami. Ale agresję skierowaną przeciwko pokojowej akcji modlitewnej trzeba bezwzględnie potępić.... Takich agresorów trzeba karać i izolować...

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

  2. Ja. #3109599 6 maj 2023 19:33

    "Akcja modlitewna odbywała się na rogu ulic Ogólnej i płk. Dąbka" Przepraszam, z całym szacunkiem do ludzi religijnych ale w kościołach już miejsca zabrakło? Ulica jest miejscem modlitwy katolików jak u muzułmanów?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-12) odpowiedz na ten komentarz