Dwa miliony w zdrapce z Mrągowa i 40 tysięcy w Kętrzynie. Ogromne szczęście mieszkańców Warmii i Mazur

2023-05-05 15:31:18(ost. akt: 2023-05-05 16:02:43)
Ten los okazał się warty 2 mln zł

Ten los okazał się warty 2 mln zł

Autor zdjęcia: Totalizator Sportowy

Wielkie szczęście uśmiechnęło się do kogoś w Mrągowie. Wczoraj (4 maja) padła tu jedna z dwóch głównych wygranych w zdrapce Totalizatora Sportowego „Pełny Portfel”. Szczęśliwiec wygrał okrągłą sumkę, bo dwa miliony złotych. Wygrana będzie jednak nieco niższa, bo trzeba będzie od niej zapłacić 10 proc. podatku. Szczęśliwy los został kupiony w kolekturze przy ul.Warszawskiej i jest już drugim i zarazem ostatnim w tej wysokości w tej zdrapce. Pierwszą główną wygraną trafiono w listopadzie 2021 roku w Świebodzinie.
To nie koniec dobrych wieści, bo dwa dni wcześniej w pobliskim Kętrzynie, ktoś też zgarnął główną wygraną, tym razem w zdrapce „Lotek”. Szczęśliwiec, który kupił los w punkcie przy ul. Rynkowej, wygrał 40 tys. zł. Tylko pogratulować szczęścia.
Warto też dodać, że wygrana w Mrągowie jest zarazem jedną z siedmiu najwyższych w kraju, które padły do tej pory w zdrapkach.

Gdy chodzi o wszystkie gry, to jak dotychczas najwyższa wygrana w Polsce padła w ubiegłym roku w powiecie krotoszyńskim, gdzie ktoś wygrał aż 213,5 mln zł w Eurojackpot. Na Warmii i Mazurach jak do tej pory najwyższa wygrana to ta sprzed 13 lat w Elblągu, gdzie ktoś wygrał w Lotto 24,6 mln zł. Na liście lottomilionerów jest to jednak dopiero 16. pozycja. Otwiera ją wygrana w Skrzyszowie. Sześć lat temu padła tu „szóstka” warta 36,7 mln zł.

am