Trwa protest w Gietrzwałdzie przeciwko budowie centrum dystrybucyjnego Lidla. Uczestnicy śpiewają pieśni religijne

2023-05-05 13:21:55(ost. akt: 2023-05-05 13:37:18)

Autor zdjęcia: Stanisław Kryściński

Dziś (piątek 5 maja) przeciwnicy centrum dystrybucyjnego Lidla zorganizowali protest. Uczestnicy chodzą ulicami Gietrzwałdu śpiewając pieśni religijne.
Protest rozpoczął się dziś (piątek 5 maja) o godz. 12. Uczestnicy sprzeciwiają się budowie centrum dystrybucyjnego Lidla w Gietrzwałdzie, które ich zdaniem będzie " zbeszczeszczeniem przez śmietnisko Lidla" "Tronu Naszej Matki". Zgromadzeni uczestnicy chodzą ulicami Gietrzwałdu śpiewając pieśni religijne.

To ogromna inwestycja


Inwestor w gminie Gietrzwałd chce wybudować centrum dystrybucyjne i sklep internetowy Lidla. Budynek powstanie pomiędzy Gietrzwałdem a miejscowością Łajsy przy drodze powiatowej. Po lewej stronie, wyjeżdżając z Gietrzwałdu. Sam teren inwestycji to około 40 hektarów. W pierwszym etapie pod zabudowę przeznaczona zostanie połowa terenu. Sama hala będzie miała około 80 tys. metrów kwadratowych. Drugi etap związany jest z rozwojem sprzedaży internetowej, wysyłkowej

Otwartym zwolennikiem inwestycji jest wójt Jan Kasprowicz, który opublikował obwieszczenie o zakończeniu postępowania dowodowego w postępowaniu administracyjnym wszczętym na wniosek Lidla w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia o nazwie „Budowa Centrum Dystrybucyjnego LIDL Gietrzwałd wraz z infrastrukturą techniczną – doziemne instalacje zewnętrzne w miejscowości Gietrzwałd, gmina Gietrzwałd”.

W jego trakcie zgromadzono pozytywne opinie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Olsztynie, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Olsztynie oraz Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni w Elblągu.

Trwa demonstracja


Aktualnie na ulicach Gietrzwałdu protestują przeciwnicy inwestycji, którzy odrzucają ją ze względów estetycznych, religijnych i ekologicznych. Uczestnicy protestu maszerują z polskimi flagami, świętymi obrazami i satyrycznymi rysunkami z wizerunkiem wójta Jana Kasprowicza śpiewając przy tym pieśni religijne.

Na manifestacji pojawił się również Wojciech Olszański ps. "Jaszczur", skrajnie nacjonalistyczny patostreamer, który niedawno wyszedł z więzienia. Mężczyzna został skazany grożenie parlamentarzystom głosującym za "ustawą covidową". Olszański groził także dziennikarzom opowiadającym się za wprowadzeniem obowiązku szczepień.

Fot. Stanisław Kryściński

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Grzes #3109578 5 maj 2023 15:09

  Zobacz synku, tak wyglądają chrześcijanie

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz

 2. Warmiak2 #3109575 5 maj 2023 14:31

  "odrzucają ją ze względów estetycznych, religijnych i ekologicznych". Ciekawe, jaka to religia im w głowach namieszała?... Moderator pewnie nie przepuści mojego wpisu ;-)

  odpowiedz na ten komentarz

 3. Ja. #3109574 5 maj 2023 13:46

  Lidla chcą postawić w Gietrzwałdzie? Pierwsze słyszę! Przecież ma być ale dwa kilometry od Gietrzwałdu , w szczerym polu! A co "obrońcy" niech sobie protestują na ulicach , może im rozumu trochę przybędzie...

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) odpowiedz na ten komentarz