Ogromny sukces mieszkańca Olsztyna. Wygrał międzynarodowe regaty

2023-05-04 11:00:07(ost. akt: 2023-05-04 11:59:43)
Załoga I Love Poland pokonała trasę w 24 godziny, 38 minut i 50 sekund.

Załoga I Love Poland pokonała trasę w 24 godziny, 38 minut i 50 sekund.

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Jacht I Love Poland wygrał regaty La Larga. To wyścig będący częścią hiszpańskiej imprezy żeglarskiej PalmaVela, która organizowana jest od 2004 roku.
Trasa tego śródziemnomorskiego wyścigu liczyła zaledwie 240 mil. To nie przeszkodziło polskiej załodze przekroczyć linię mety na pierwszej pozycji.

— Wszystko było w pigułce — podsumował start kapitan jachtu I Love Poland, Grzegorz Baranowski. — Mimo tego krótkiego czasu dużo rzeczy można było przećwiczyć. To, co chcieliśmy sprawdzić, to co chcieliśmy zrobić, udało się.

Trasa wiodła dookoła Majorki i Minorki z uwzględnieniem również niewielkich, pobliskich wysp. Start i meta znajdowały się przy Palmie. Załoga I Love Poland pokonała trasę w 24 godziny, 38 minut i 50 sekund.

Wśród załogantów jachtu I Love Poland był tradycyjnie Borys Michniewicz. Pochodzący z Olsztyna żeglarz ponownie objął funkcję pitmana, czyli odpowiadał za wszelkie operacje z wykorzystaniem lin.

Załoga jacht I Love Poland w Walencji przeprowadza teraz zaplanowany i cykliczny serwis przygotowujący jacht do europejskiego sezonu.