Martyna Gąsak z Elbląga wygrała The Voice Kids. Była w drużynie Dawida Kwiatkowskiego

2023-05-01 02:36:00(ost. akt: 2023-05-01 11:05:14)
Martyna Gąsak wygrała The Voice Kids

Martyna Gąsak wygrała The Voice Kids

Autor zdjęcia: The Voice Kids TVP

Finał The Voice Kids 2023 za nami! Najlepsza okazała się Martyna Gąsak z Elbląga.
Decyzją widzów szóstą edycję talent show z udziałem dzieci wygrała Martyna Gąsak z drużyny Dawida Kwiatkowskiego.

- Dotarło do mnie, że spełniłam swoje największe marzenie w życiu, a przede wszystkim udało mi się w końcu uwierzyć w siebie. Pomyślałam, że moja ciężka praca i miłość do muzyki zostały zauważone i docenione - wyznała Martyna Gąsak tuż po ogłoszeniu wyników finału „The Voice Kids”.

Martyna Gąsak w ostatnim odcinku wykonała m.in. utwór królowej R&B, czyli Beyoncé. Jej interpretacja piosenki "If I Were a Boy" wzruszyła jurorów i zachwyciła widownię.

Martyną Gąsak to 14-latka z Elbląga. Przygodę ze śpiewem rozpoczęła już w przedszkolu, a na scenie zadebiutowała w wieku 6 lat w konkursie „Jedzie pociąg z daleka” Ryszarda Rynkowskiego, zdobywając tam pierwsze miejsce. Obecnie swoje umiejętności wokalne rozwija w elbląskim studiu wokalnym. Poza śpiewem interesuje się wizażem i w wolnym czasie tworzy kolorowe makijaże. Jej ulubiony przedmiot szkolny to biologia, a swoją wiedzę poszerza podczas zajęć dodatkowych.

"The Voice Kids" jest emitowany na antenie TVP2 od 2018 roku. Pierwsze odsłony muzycznego formatu dotyczyły uczestników w wieku od 8 do 15 lat. Od czwartego sezonu ograniczenie zmniejszono do 14. roku życia.

Zwycięzcą pierwszej edycji "The Voice Kids" została Roksana Węgiel z drużyny Edyty Górniak. Później wygraną cieszyli się kolejno: Ania "AniKa" Dąbrowska z drużyny Cleo, Marcin Maciejczak z drużyny Kwiatkowskiego, Sara Egwu-James z drużyny Tomsona i Baron i Mateusz Krzykała, którego trenowała Cleo.