Pogoda na majówkę. Czy będzie łaskawa dla mieszkańców Olsztyna?

2023-04-29 11:00:00(ost. akt: 2023-04-28 13:44:16)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Majówka tuż, tuż. Z jej nadejściem każdy liczy na wysoką temperaturę i ciepłe dni. Jak przygotować się na długi weekend? Z szafy wyciągnąć klapki czy kalosze? Prognoza pogody zapowiada się obiecująco.
Weekend rozpoczniemy bardzo pogodnie.

SOBOTA
W sobotnią noc (28/29 kwietnia) termometry będą wskazywać od 3 do 5 stopni Celsjusza. W godzinach porannych wystąpi lekkie zachmurzenie, które powinno zniknąć około godz. 9. Najwyższa temperatura tego dnia to 16 stopni Celsjusza między godz. 15 a 16. Wieczór również będzie pogodny, bez większych zachmurzeń. Wiatr będzie oscylować w okolicach 13-20 km/h.

NIEDZIELA
Noc z soboty na niedzielę (29/30 kwietnia) będzie dużo cieplejsza niż poprzednia. Termometry wskażą około 9-10 stopni Celsjusza, z najniższą temperaturą nad ranem, która będzie wynosić około 7 stopni. Na szczęście bez jakichkolwiek opadów. Poranek będzie pogodny z lekkimi zachmurzeniami., które w większym stopniu pojawią w godzinach popołudniowych. Najwyższa temperatura wystąpi między godz. 15 a 16 i będzie wynosić około 14 stopni Celsjusza.

PONIEDZIAŁEK
Noc z niedzieli na poniedziałek (30 kwietnia/ 1 maja) ponownie będzie bardzo chłodna. Temperatura może wynosić nawet 0 stopni Celsjusza. Jednak niebo powinno być bez najmniejszej chmury. Poranek będzie stopniowo coraz cieplejszy. Od 1 stopnia nad ranem do 12 stopni Celsjusza w samo południe. Ponownie najcieplej będzie w godzinach popołudniowych, w godz. 15-19. Przez cały dzień wystąpi lekkie zachmurzenie, jednak nie prognozuje się żadnych opadów.

WTOREK
Wtorkowa noc (1/2 maja) będzie pogodniejsza niż poprzednia. Wystąpi całkowite zachmurzenie, a termometry wskażą między 5 a 9 stopni Celsjusza. Wtorek zdecydowanie zapowiada się z najgorszą prognozą pogody. Poranek zapowiada się bez opadów, które zaczną się około godz. 10. Niestety, będą utrzymywać się aż do późnego popołudnia. Choć najwyższa temperatura tego dnia wyniesie 17 stopni Celsjusza, to przez występujące opady deszczu to odczuwalna może być dużo niższa. Wieczorem nie powinno już padać, ale prognozuje się duże zachmurzenie.

ŚRODA
Noc z wtorku na środę (2/3 maja) będzie w kratkę. Wystąpią liczne zachmurzenia, jak również czyste niebo. Mimo to, nie prognozuje się żadnych opadów. Poranek również będzie pochmurny, z małymi przejaśnieniami między godz. 8 a 9. Najwyższa temperatura tego dnia to 14 stopni Celsjusza w godzinach popołudniowych. Wiatr może osiągnąć prędkość nawet 18 km/h.