W Mikołajkach zamieszkał łoś, burmistrz apeluje, żeby nie robić z nim selfie

2023-04-26 16:30:11(ost. akt: 2023-04-26 15:57:53)

Autor zdjęcia: pixabay

Od kilku tygodni po ulicach Mikołajek spaceruje łoś - poinformował w mediach społecznościowych burmistrz tego mazurskiego miasteczka Piotr Jakubowski. Zaapelował, żeby nie zbliżać się do dzikiego zwierzęcia, nawet w celu zrobienia selfie.
Burmistrz Mikołajek zwrócił się do mieszkańców i turystów za pośrednictwem portalu społecznościowego. Swój wpis opatrzył zdjęciem dorodnego łosia wyjadającego rośliny z rabatki przed jednym z ośrodków turystycznych, niedaleko plaży miejskiej i centrum Mikołajek.

— Od kilku tygodni po ulicach Mikołajek spaceruje łoś. Tak dobrze poczuł się w Mikołajkach, że już na stałe zamieszkał w mieście — napisał burmistrz.

Jak podkreślił, trzeba jednak pamiętać, że jest to zwierzę dzikie, więc należy zachować odpowiednią odległość.

— Nie każdy z nas wie, jak należy postępować w przypadku spotkania z dzikim zwierzęciem, a brak wiedzy może skończyć się tragicznie zarówno dla człowieka, jak i zwierzęcia, które spłoszone będzie zachowywać się w sposób nieprzewidywalny — ostrzegł.

Burmistrz wyjaśnił, że należy zachować spokój i nie płoszyć łosia.

— Pod żadnym pozorem nie można zbliżać się do zwierzęcia, nawet w celu wykonania selfie z łosiem! I ostatnie - nie wolno też dokarmiać zwierząt — przypomniał Jakubowski.

Z komunikatu wynika, że gmina podjęła stosowne działania w celu odłowienia zwierzęcia, jednak "procedura jest w toku" i czeka na decyzję Starostwa Powiatowego w Mrągowie.

— Mam nadzieję, że majówka będzie bezpieczna dla mieszkańców i turystów, a łoś znajdzie bezpieczne schronienie w miejscu z dala od miasta — napisał burmistrz.

Mikołajki - położone między jeziorami Mikołajskim i Tałty - od lat są jednym z najpopularniejszych letnich kurortów i ośrodków sportów wodnych na Mazurach.(PAP)

autor: Marcin Boguszewski