Żużlowe DME - Polacy złotymi medalistami

2023-04-22 23:47:27(ost. akt: 2023-04-22 23:50:20)

Autor zdjęcia: PAP

Polscy żużlowcy zdobyli w niemieckim Stralsundzie złoty medal drużynowych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni, którzy obronili tytuł, uzyskali 49 pkt i wyprzedzili Danię - 35 i Wielką Brytanię - 22. Czwarte miejsce zajęli Niemcy - 14.
Punkty dla reprezentacji Polski wywalczyli: Bartosz Zmarzlik - 13 (3,2,3,2,3), Jarosław Hampel - 11 (3,3,3,0,2), Szymon Woźniak - 13 (3,2,2,3,3) oraz Dominik Kubera - 12 (2,3,3,3,1). Nie startował rezerwowy Bartłomiej Kowalski.

Polacy prowadzili od pierwszego biegu, wygranego przez Zmarzlika, a potem konsekwentnie powiększali przewagę. W drugim wyścigu najszybszy był Hampel, w trzecim Kubera przyjechał na drugiej pozycji, za Niemcem Kaiem Huckenbeckiem, a w czwartym zwyciężył Woźniak. W sumie Polacy wygrali 12 z 20 biegów.

Była to druga edycja drużynowych mistrzostw Europy i drugi triumf biało-czerwonych. W 2022 roku w Poznaniu gospodarze także wyprzedzili Duńczyków i Brytyjczyków, a czwartą lokatę zajęli Szwedzi. Z ubiegłorocznego składu w sobotę w Stralsundzie startował tylko Zmarzlik, trzykrotny indywidualny mistrz świata.