Kolejna edycja Marszu Równości w Olsztynie. Znamy datę

2023-04-21 15:31:22(ost. akt: 2023-04-21 14:54:39)
To już trzecia edycja Olsztyńskiego Marszu Równości

To już trzecia edycja Olsztyńskiego Marszu Równości

Autor zdjęcia: Kamil Foryś

"Wszyscy chcą kochać" — Tak brzmi hasło tegorocznego Marszu Równości w Olsztynie. Znamy oficjalną datę wydarzenia.
Marsz Równości na stałe wpisał się już do kalendarza olsztyńskich wydarzeń. Tegoroczna edycja będzie już trzecią manifestacją poparcia dla praw mniejszości w Olsztynie.

Parady równości, choć przez wielu kojarzone z manifestacją orientacji seksualnej zrzeszają dużo szersze środowiska. Wśród środowisk lesbijek, gejów, osób transpłciowych, biseksualnych czy queer idą również osoby niepełnosprawne lub czujące się wykluczone z innych powodów.

Tegoroczna edycja odbędzie się 20 maja, a szczegóły harmonogramu wydarzenia ujawnione będą wkrótce.

— Każda osoba zasługuje na szacunek, godność i równość, bez względu na orientację seksualną, płeć, niepełnosprawność, wygląd, pochodzenie, majętność i wiek! Niestety, często spotykamy się z dyskryminacją, która prowadzi do wykluczenia społecznego i trudności w codziennym życiu. Wspierajmy się i zachowujmy wobec siebie solidarnie. Każdy ma prawo do miłości, szacunku i równych szans, dostosowanych do jego potrzeb! — stwierdzają organizatorki marszu.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Patriota #3109417 21 kwi 2023 17:06

    Czy znana jest już trasa przemarszu. Zapraszam wszystkich Patriotów na powitanie kolorowych. Swoją drogą może ktoś mi wyjaśni na czym polegają te wykluczenia o, które walczą ci odmieńcy. Wszak nikt nikomu do łóżeczka nie zagląda, a na całujących się chłopców w Naszej kulturze nigdy przyzwolenia nie będzie. Ale są miejsca na świecie gdzie pseudo tolerancja jest tak wielka, że takie obrazki są tolerowane. Mnie osobiście laluś w stringach spacerujący po plaży przyprawia o torsje. Nic mu nie grozi do puki nie wabi mnie uśmiechem i okazywaniem miłości. FUJ FUJ FUJ.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) odpowiedz na ten komentarz