Zamki gotyckie uhonorowane na gali "Najlepsi z Najlepszych" w Olsztynie

2023-04-23 09:00:00(ost. akt: 2023-04-21 14:34:08)

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Stowarzyszenie Polskie Zamki Gotyckie znalazło się wśród laureatów tegorocznej nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego "Najlepszym z Najlepszych". Uroczysta gala odbyła się w Olsztynie.
Stowarzyszenie zostało docenione w kategorii turystyka. Plebiscyt ma na celu docenienie osób, instytucji, przedsięwzięć i firm z regionu, które wyróżniały się na forum krajowym lub międzynarodowym, przyczyniając się jednocześnie do promocji Warmii i Mazur.

— Jesteśmy dumni i zobowiązani do kolejnych działań — mówi prezes stowarzyszenia, jednocześnie prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Stowarzyszenie powstało w 1997 roku. Jego utworzenie wynikło z przekonania, że promocja pojedynczego zamku nie będzie tak skuteczna, jak promocja wielu obiektów w ramach jednej wspólnej trasy.

Działania realizowane są m.in. poprzez wydawnictwa promocyjno-informacyjne o zamkach w wersji polskiej i obcej, udział w polskich i zagranicznych targach turystycznych czy oznakowanie gmin należących do stowarzyszenia odpowiednimi tablicami informacyjnymi. Poza Olsztynem do organizacji należy 15 miast i podmiotów, m.in. Malbork, Lębork, Lidzbark Warmiński czy Nidzica.

To była XX edycja nagrody Laur "Najlepszym z Najlepszych".