Przykładny obywatel zgłosił plantację marihuany. Funkcjonariusze policji natychmiast schwytali niebezpiecznego "rolnika" z Olsztynka

2023-04-21 09:35:27(ost. akt: 2023-04-21 12:35:23)
Takie ilości marihuany suszył schwytany mężczyzna

Takie ilości marihuany suszył schwytany mężczyzna

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) służby do zgłaszania przestępstw. Przykładnym jej wykorzystaniem wykazał się obywatel, który zgłosił "rolnika" z Olsztynka uprawiającego duże ilości śmiercionośnej marihuany.
Każde zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest dokładnie weryfikowane przez policjantów. W przypadku jego potwierdzenia funkcjonariusze dążą do wyeliminowania zagrożenia.

Tak też było w ubiegły wtorek (18 kwietnia). W momencie kiedy jeden z mieszkańców naniósł na internetową mapę zgłoszenie natychmiast udali się tam policjanci z Olsztynka żeby zweryfikować zawiadomienie. Zgłoszenie dotyczyło podejrzenia uprawy konopi innej niż włókniste na terenie jednej z posesji w gminie Olsztynek.

Funkcjonariusze na terenie posesji zastali 38-latka, a w trakcie jej sprawdzania w jednym z budynków gospodarczych, zauważyli ścięte i przygotowane do suszenia krzewy konopi. Ponadto obok znajdowało się specjalnie przygotowane i zamaskowane pomieszczenie do uprawy nielegalnych roślin.

W trakcie przeszukania zabezpieczono łącznie 55 krzewów konopi oraz sprzęt służący do uprawy narkotyków. Na posesji znaleziono także ponad 10 gramów zielonego suszu roślinnego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana, którą przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Wkrótce odpowie za uprawę konopi innych niż włókniste oraz posiadanie środków odurzających. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.