Kursowanie linii tramwajowej numer 2 w Olsztynie wstrzymane?

2023-04-20 09:50:07(ost. akt: 2023-04-20 11:46:51)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Olsztynie muszą przygotować się na spore utrudnienia. ZDZiT poinformował, że w najbliższy weekend (22-23 kwietnia) kursowanie linii tramwajowej nr 2 zostanie wstrzymane.
Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu poinformował, że od 22 do 23 kwietnia (sobota i niedziela) zostanie wstrzymane kursowanie linii tramwajowej 2.

W tych dniach funkcjonować będzie autobusowa komunikacja zastępcza linią Z-2 kursująca wzdłuż trasy linii tramwajowej oraz odjeżdżającą w zbliżonych godzinach co tramwaje linii 2. Wstrzymanie ruchu jest spowodowane koniecznością wykonania robót na sieci trakcyjnej.

— Jednocześnie informujemy, że nie wszystkie przystanki tramwajowe będą miały swoje odpowiedniki na trasach autobusowych linii zastępczej Z-2 — czytamy na stronie ZDZiT-u.

Dotyczy to przystanków:
— Pstrowskiego-Sikorskiego w kierunku krańca „Kanta” (najbliższe przystanki dla linii Z-2 – „Szpital Wojewódzki” oraz „Dywizjonu 303”);
— Auchan w kierunku krańca „Dworzec Główny” (najbliższy przystanek dla linii Z-2 – „Galeria Warmińska” na wysokości Szkoły Podstawowej nr 25);
— Szpital Wojewódzki w kierunku krańca „Dworzec Główny” (najbliższy przystanek dla linii Z-2 – „Skwer Wakara” przy ul. Reja).