AKTUALIZACJA: Ewakuacja Urzędu Miasta w Dobrym Mieście. W budynku znajdowały się materiały wybuchowe

2023-04-18 10:49:28(ost. akt: 2023-04-18 17:03:39)
Ewakuowano ponad 200 osób z pobliskich budynków

Ewakuowano ponad 200 osób z pobliskich budynków

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Remonty mają to do siebie, że podczas ich wykonywania możemy znaleźć ciekawe rzeczy, o których istnieniu często nie mieliśmy pojęcia. Niewielu z nas może się jednak pochwalić znalezieniem ładunku wybuchowego z czasów drugiej wojny światowej.
Chwile grozy przeżyło dziś około dwustu mieszkańców Dobrego Miasta, którzy rano musieli opuścić swoje miejsce zamieszkania lub stanowisko pracy.

Jak udało nam się ustalić na placu budowy nowopowstałego budynku, sąsiadującego z jednym z budynków Urzędu Miejskiego znaleziono materiał wybuchowy, prawdopodobnie pochodzący z czasów II WŚ.

— Ewakuowano ponad 200 osób z pobliskich budynków. Na miejscu pracują policjanci, strażacy oraz wojskowi saperzy. Ul. Warszawska jest zablokowana. Apelujemy o stosowanie się do poleceń służb — przekazują policjanci pracujący na miejscu.

Sytuacja jest rozwojowa, ul. Warszawska jest całkowicie zablokowana.

AKTUALIZACJA 11:27


Wojskowi saperzy zakończyli już działania w miejscu znalezienia materiałów wybuchowych. Ładunki zostały zabezpieczone. Ruch drogowy przy ul. Warszawskiej w Dobrym Mieście odbywa się już bez utrudnień a ewakuowane osoby wracają do miejsc zamieszkania i stanowisk pracy.

Karol Grosz

Fot. KMP Olsztyn