Trzy auta spłonęły na polu namiotowym nad jeziorem Tałty

2023-04-17 18:30:05(ost. akt: 2023-04-17 16:33:02)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Mrągowska policja wyjaśnia przyczyny pożaru trzech samochodów, które doszczętnie spłonęły na polu namiotowym w gminie Mikołajki. W chwili wybuchu pożaru właściciele pojazdów przebywali na jachcie na jeziorze Tałty.
Według policji trzej turyści przyjechali dzień wcześniej, pozostawili samochody na polu namiotowym nad brzegiem jeziora, zwodowali łódź i spędzali noc na jej pokładzie. Pożar pojazdów zgłoszono w poniedziałek (17 kwietnia) o godz. 3.30.

— Jeden z właścicieli obudził się i zobaczył ogień. Próbowali gasić własnymi siłami, ale nie dali rady, więc zadzwonili pod numer alarmowy. Gdy przyjechali strażacy, pożar był już rozwinięty i obejmował wszystkie trzy samochody — przekazał oficer prasowy straży pożarnej w Mrągowie st. kpt. Jakub Tutka.

W zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. W akcji gaśniczej brało udział pięć zastępów PSP i OSP.

Jak poinformowała mł. asp. Paulina Karo z mrągowskiej policji, wszystkie trzy auta - marki audi, land rover i mercedes - doszczętnie spłonęły. Na miejscu zdarzenia jeden z mężczyzn, do których należały te samochody, powiedział policjantom z patrolu, że widział jak z jednego z pojazdów zaczęły wydobywać się płomienie, które rozprzestrzeniły się na pozostałe dwa auta.

Przyczyny i okoliczności tego pożaru wyjaśnia policja.

Źródło: PAP
autor: Marcin Boguszewski