Wiktoria Wagner z Olsztyna jest mistrzynią Polski w cheerleadingu sportowym [WIDEO]

2023-04-14 15:45:24(ost. akt: 2023-04-14 14:18:03)
Wiktoria Wagner została mistrzynią Polski

Wiktoria Wagner została mistrzynią Polski

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Wiktoria Wagner z Olsztyna jest solową mistrzynią Polski i zachwyca swoimi umiejętnościami nie tylko jurorów. Niedawno wróciła ze złotym medalem z zawodów i już pakuje się na następne. Przed nią mistrzostwa świata w Stanach Zjednoczonych w Orlando.
Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym odbyły się w Raszynie pod koniec marca.

— Na początku byłam w takim szoku, że nie mogłam uwierzyć w to, co się stało. Ale byłam pewna siebie. W tym sporcie nie można pokazać strachu ani stresu. Sędziowie od razu to zauważają. Trzeba dać z siebie wszystko i się uśmiechać. Trzeba się zachowywać, jak gdyby nigdy nic się nie działo. Trzeba też dużo myśleć o tym, co się robi, bo nie można się pomylić. A jeśli ze stresu coś pójdzie nie tak, trzeba to przekuć na własną korzyść. Udawać, że tak miało być. Że pomyłka jest częścią układu. Trzeba improwizować — wspomina piętnastoletnia Wiktoria Wagner.

Teraz z koleżankami z Soltare Olsztyn Cheerleaders jedzie na mistrzostwa świata w Stanach Zjednoczonych. Rok temu zawodniczki wróciły z brązowym medalem. Dziś mają apetyt na złoto.


Więcej o Wiktorii przeczytasz w piątkowym, 14 kwietnia, wydaniu Gazety Olsztyńskiej. Znajdziesz go w kioskach lub na kupgazete.pl.