Sekretarz rady bezpieczeństwa:

2023-04-13 08:28:44(ost. akt: 2023-04-13 08:31:58)

Autor zdjęcia: https://www.facebook.com/MNS.GOV.UA

Jeśli świat wybierze haniebny pokój, to otrzyma wojnę z rosyjską IV Rzeszą - ocenił w środę Ołeksij Daniłow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy.
"O formule zwycięstwa Ukrainy i demokracji można dyskutować, ale formuła porażki jest znana. Historia uczy: żadnej pełnej i bezwarunkowej kapitulacji agresora. Pozostawcie III Rzeszę w granicach do 1941 roku z anektowanymi i okupowanymi terytoriami Austrii, Czechosłowacji, Polski, Francji. Zaproście Hitlera do ONZ na posiedzenie Rady Bezpieczeństwa. Legitymizujcie faszystowskie władze i przywróćcie business as usual z dostawcami Wehrmachtu" - napisał na Facebooku Daniłow.

"Zapomnijcie o zniszczonych miastach, ludobójstwie, terrorze, torturach, tysiącach zabitych - wśród których są setki niewinnych dzieci, o zrujnowanych ludzkich losach... i dalej podawajcie rękę Putinowi na różnych szczytach, spotkaniach i negocjacjach" - kontynuował.

"Jeśli świat wybierze haniebny pokój, otrzyma nową wojnę z rosyjską IV Rzeszą" - ostrzegł sekretarz RBNiO. (https://tinyurl.com/y7kemz9n) (PAP)

ndz/ ap/