Wandal z Olsztyna podpalił kontener na śmieci i uszkodził zaparkowane samochody. Może spędzić w więzieniu ponad 7 lat

2023-04-13 08:30:23(ost. akt: 2023-04-12 15:46:28)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności grozi 45-latkowi, który jest podejrzany o podpalenie kontenerów na odpady. Ponadto mężczyzna miał uszkodzić lusterka w dwóch zaparkowanych autach. Łączna wartość strat spowodowana jego działalnością to ponad 24 tysiące złotych. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał już zarzuty. Ponadto okazało się, że będzie on odpowiadał w warunkach recydywy, ponieważ był w już w przeszłości karany za podobne przestępstwa.
Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w ubiegłym tygodniu (05.04.2023) zatrzymali 45-latka mającego związek z pożarami wiat śmietnikowych oraz pojemników na odpady. Do zdarzeń dochodziło od lutego do początku kwietnia 2023 roku na terenie Olsztyna. Od samego początku podejrzewano, że do pożarów prawdopodobnie mogło dojść na skutek celowego podpalenia kontenerów na śmieci. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna w marcu miał uszkodzić lusterka w dwóch zaparkowanych autach na terenie miasta. Łączna wartość strat wyceniona przez pokrzywdzonych wyniosła ponad 24 tysiące złotych.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego mężczyzn usłyszał sześć zarzutów dotyczących zniszczenia mienia. 45-latek nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć swojego zachowania. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych wyszło na jaw, że mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie karany za podobne przestępstwa i będzie odpowiadać w warunkach recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym może mu grozić kara nawet do 7,5 roku pozbawienia wolności.