Seniorka-oszustka wpadła w ręce policjantów na ul. Towarowej w Olsztynie

2023-04-12 18:18:09(ost. akt: 2023-04-12 15:45:02)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 24-latka i 70-latkę, którzy byli poszukiwani listami gończymi. Mieli na swoim koncie przestępstwa, za które orzeczono kary pobawienia wolności.
We wtorek (11.04.2023 r.) policjanci z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie po godzinie 8:00 z polecenia oficera dyżurnego podjęli interwencję na Dworcu PKS w Olsztynie. W autobusie miał znajdować się mężczyzna poszukiwany listem gończym, co potwierdziło sprawdzenie w policyjnych systemach. Okazało się, że 24-latek jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, celem odbycia kary łącznej 210 dni pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa przeciwko mieniu. Ponadto badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna miał prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia, godzinę później na ul. Towarowej w Olsztynie w jednym z mieszkań funkcjonariusze zatrzymali 70-letnią kobietę, która po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazała się osobą poszukiwaną listem gończym przez Sąd Rejonowy w Ostródzie, celem odbycia kary 6-miesięcy pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa oszustwa.

Zarówno 24-latek jak i 70-latka zostali zatrzymani, a najbliższe dni spędzą w zakładach karnych. Odpowiedzą za wcześniejsze przestępstwa i nie unikną odpowiedzialności.