Uczniowie SP18 w Olsztynie wygrali powiatową edycję Pucharu Tymbarku

2023-04-13 09:13:05(ost. akt: 2023-04-12 15:46:51)

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Ubiegłoroczni zwycięzcy ogólnopolskich zmagań w tym roku najlepsi (na razie) w Olsztynie. Finał powiatowych rozgrywek odbył się na boisku przy Szkole Podstawowej nr 18.
Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" jest organizowany przez PZPN od 23 lat. W tym czasie zagrało w nim ponad 50 późniejszych reprezentantów Polski, m.in. Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek czy Piotr Zieliński.

Rozgrywkom przyświeca szereg celów. Wśród nich m.in. popularyzacja idei fair play, propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia czy wyłonienie zdolnych i obiecujących zawodników.

W olsztyńskim finale młodzi piłkarze ze Szkoły Podstawowej nr 18 pewnie pokonali rywali ze Szkoły Podstawowej nr 5. Natomiast w pojedynku o trzecie miejsce Orły Piątka pokonały rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 33.

Do tegorocznego turnieju we wszystkich kategoriach zgłosiło się 35 drużyn chłopców oraz cztery zespoły dziewcząt z Olsztyna. W kategorii U12 chłopców w Olsztynie rywalizowało 20 drużyn.

Kolejnym etapem rozgrywek będą finały wojewódzkie, które odbędą się w maju w Iławie. Natomiast wielki finał na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się w czerwcu.