"Bezpieczny weekend - Wielkanoc". Policjanci rozpoczynają specjalną akcję

2023-04-07 17:07:30(ost. akt: 2023-04-07 10:54:18)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Zwiększony ruch na drogach i uroczystości związane z obchodami świąt wielkanocnych z udziałem wielu osób w miastach to typowe elementy związane ze świętami wielkanocnymi. Policjanci będą w tych miejscach czuwać nad spokojnym przebiegiem świątecznego weekendu.
Gdy jedni planują podróż do bliskich, by wspólnie wziąć udział w uroczystościach i wykorzystać ten czas do spotkań z bliskimi, policjanci zaplanowali działania, zadbać o bezpieczeństwo na drogach i w miastach.

Policyjne działania „Bezpieczny weekend - Wielkanoc” to też swego rodzaju tradycja.

W 2023 roku potrwają od 7 do 10 kwietnia.

Jak co roku policjanci drogówki wyruszą na drogi regionu, żeby zadbać o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu. Szczególną uwagę zwrócą na przekroczenia dozwolonej prędkości, zareagują na popełniane wykroczenia w ruchu drogowym, sprawdzą czy kierowcy i pasażerowie używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w prawidłowy sposób. Będą kontrolować stan trzeźwości kierujących oraz na bieżąco monitorować płynność ruchu na warmińsko-mazurskich drogach.

Również w miastach, tam gdzie zostały zaplanowane uroczystości związane z Wielkanocą, policyjne patrole będą zabezpieczać ich przebieg.

W ubiegłym roku w świąteczny weekend na drogach Warmii i Mazur policjanci odnotowali 10 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, a 11 zostało rannych. Byli też wzywani do 107 kolizji drogowych a w trakcie przeprowadzonych kontroli ujawnili 54 nietrzeźwych kierujących.