Zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej w Olsztynie w okresie Wielkanocy

2023-04-07 08:40:00(ost. akt: 2023-04-06 15:34:48)
Przystanek MPK i tramwajowy

Przystanek MPK i tramwajowy

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Przed nami dłuższy, wielkanocny weekend. Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie poinformował, że w okresie Świąt Wielkanocnych (7-11 kwietnia) w rozkładzie komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone zmiany. Jakie?
Jak co roku, okres świąteczny to często chaos i zamieszanie związane z przygotowaniami. Dla wszystkich zabieganych mieszkańców Olsztyna Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu przygotował listę z rozkładem jazdy, na której znajdziemy niezbędne informacje odnośnie komunikacji miejskiej w okresie świątecznym.

Już przed niedzielą wielkanocną, w piątek, wejdą w życie pierwsze zmiany. Obowiązywać wtedy będzie rozkład jazdy "Dni robocze wolne od nauki szkolnej".

Sobota pozostaje bez zmian, bo autobusy będą kursować według sobotniego rozkładu jazdy.

Niedziela i poniedziałek wielkanocny to dni, w których komunikacja miejska będzie funkcjonowała według rozkładu jazdy "Niedziele handlowe i święta" z wyłączeniem linii 130 i 141.

Fot. ZDZiT

Zmiany nie tylko w funkcjonowaniu transportu zbiorowego, ale także publicznych instytucji

W świąteczny weekend nie będą działać olsztyńskie instytucje kultury. Między 8 a 10 kwietnia nie będzie można zajrzeć do Miejskiego Ośrodka Kultury, Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium, Olsztyńskiego Teatru lalek, Biura Wystaw Artystycznych czy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej. Większość z tych instytucji otworzy swe drzwi przed mieszkańcami już w poświąteczny wtorek (11 kwietnia).