Policjanci z Olsztyna przygotowują się do majówki pod okiem specjalistów

2023-04-16 12:00:00(ost. akt: 2023-04-14 15:07:27)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Coraz bliżej do początku sezonu nawigacyjnego, którego inauguracją będzie jak co roku długi weekend majowy. W związku z tym, specjaliści z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przygotowali doskonalenie zawodowe z zakresu ratownictwa wodnego dla policyjnych wodniaków z garnizonu warmińsko-mazurskiego.
Każdego roku początek maja kojarzy się wszystkim z długim weekendem i okazją do pierwszego wiosennego wyjazdu. Tym bardziej, że to właśnie wtedy oficjalnie startuje sezon żeglugowy. W tym samym momencie policyjni wodniacy rozpoczynają służby na wodach, które potrwają do końca września.

Policjantom zależy na tym, żeby co roku być dobrze przygotowanym do realizacji zadań związanych z pełnieniem służby na wodzie. Dlatego już kilka tygodni wcześniej sprawdzają i uaktualniają stan swojej wiedzy, a także doskonalą swoje umiejętności. Kwiecień każdego roku jest miesiącem kiedy wszystkie łodzie są na końcowym etapie przygotowania do sezonu nawigacyjnego i okresu wakacyjno – urlopowego.

Na Warmii i Mazurach służba na wodach pełniona jest przez takie jednostki jak: KMP w Elblągu, KMP w Olsztynie, KPP w Braniewie, KPP w Działdowie, KPP w Ełku, KPP w Giżycku, KPP w Gołdapi, KPP w Iławie, KPP w Mrągowie, KPP w Olecku, KPP w Ostródzie, KPP w Piszu, KPP w Szczytnie, KPP w Węgorzewie. Jednostki te są wspomagane głównie w sezonie wakacyjnym również przez funkcjonariuszy Oddziału Prewencji w Olsztynie.

W dniach 05 – 07 kwietnia 2023 r. Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie przy współpracy z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie realizuje lokalne doskonalenie zawodowe z zakresu umiejętności ratownictwa wodnego dla 40 policjantów wykonujących zadania na wodach i terenach przywodnych.

W ostatnim dniu doskonalenia zawodowego uczestnicy podejdą do egzaminu weryfikującego ich kwalifikacje, aby w nadchodzącym sezonie każdy policyjny wodniak mógł w pełni profesjonalnie wykonywać zadania na wodach i terenach przywodnych Warmii i Mazur.