Plaża Kortowska w tym sezonie znacznie się poszerzy. Ulubione miejsce spotkań studentów z Olsztyna przechodzi modernizację

2023-04-04 11:35:04(ost. akt: 2023-04-04 16:07:13)
Remont plaży Kortowskiej będzie kosztował 138 tys. zł.

Remont plaży Kortowskiej będzie kosztował 138 tys. zł.

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Z czego słynie Olsztyn? Oczywiście z jezior. Część z nich niestety nie nadaje się do kąpieli, ale mamy w mieście takie plaże, które zajmują szczególne miejsce w pamięci zarówno mieszkańców jak i turystów. Bez wątpienia jedną z nich jest plaża kortowska, która właśnie przechodzi modernizację.
Plażę kortowską możemy bez wahania nazwać jedną z wizytówek Olsztyna. Miejsce, w którym całe pokolenia studentów spędzały swój wolny czas na grillowaniu, rozmowach czy zabawach nierozłącznie kojarzy się ze stolicą Warmii i Kortowem, czyli najpiękniejszym kampusem akademickim w Polsce.

Fot. Zbigniew Woźniak

Od kilku lat plaża zyskała na znaczeniu głównie poprzez dwie duże imprezy: Kortowiadę i Campus Polska Przyszłości, które od dwóch lat są organizowane właśnie w bezpośrednim sąsiedztwie jeziora Kortowskiego.

Władze Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie postanowiły zadbać o plażę wykonując szereg prac modernizacyjnych w przeddzień rozpoczęcia sezonu na "plażing". Nasz fotoreporter Zbigniew Woźniak uchwycił w swoim obiektywie pracowników, którzy pod koniec marca poszerzali plażę. Postanowiliśmy sprawdzić jakie place zaplanowały władze UWM.

— Modernizacja polega na częściowym utwardzeniu terenu, poszerzeniu schodów i innych drobnych prac modernizacyjnych na plaży kortowskiej — przekazuje nam rzecznik UWM Łukasz Staniszewski.

Koszt inwestycji to 138 tys. zł brutto.

Karol Grosz

Fot. Zbigniew Woźniak

Fot. Zbigniew Woźniak