Ulicami Olsztyna przejdzie Droga Krzyżowa

2023-03-31 15:16:36(ost. akt: 2023-03-31 15:35:58)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archidiecezja Warmińska

W piątek ulicami Olsztyna przejdzie Droga Krzyżowa. Nabożeństwu będzie przewodniczył arcybiskup Józef Górzyński. Podczas nabożeństwa wierni przejdą przez centrum miasta.
W Olsztynie pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego, metropolity warmińskiego odbędzie się na Starym Mieście nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które rozpocznie się o godz. 20 w bazylice konkatedralnej św. Jakuba, a zakończy ok. godz. 21 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (dawny kościół garnizonowy). Nabożeństwo poprzedzi Msza św. w konkatedrze św. Jakuba w Olsztynie o godz. 19.

Stacje Drogi Krzyżowej zostaną ustawione wzdłuż ulicy Staszica, między ulicami Prostą a Staromiejską oraz między ulicami św. Barbary a Zamkową, wzdłuż ulic Zamkowej, Nowowiejskiego, Konopnickiej i Kromera.

Po zakończonym nabożeństwie odbędzie się adoracja relikwii Krzyża Świętego oraz będzie można przystąpić do spowiedzi świętej w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Olsztynie. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie ze sobą świec lub lampionów.

Fot. Archidiecezja Warmińska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. AtoJa #3109156 31 mar 2023 15:56

    Z jakiej paki droga krzyżowa odbędzie się tydzień przed Wielkim Piątkiem?

    odpowiedz na ten komentarz