To prawdziwy gigant wśród dealerów samochodów. Grupa Plichta przejęła salony Kia i Forda w Olsztynie

2023-03-31 08:35:14(ost. akt: 2023-03-31 08:54:29)   Artykuł sponsorowany
Wywodząca się z Pomorza grupa Plichta to największy dealer samochodów używanych w Polsce i TOP3 w sprzedaży samochodów nowych. Po inwestycjach w woj. kujawsko-pomorskim naturalnym kierunkiem rozwoju firmy wydawało się woj. warmińsko-mazurskie i tak się właśnie stało. Wybór padł na Olsztyn, a dokładnie zbieg ul. Lubelskiej i Budowalnej.
Grupa Plichta działa na rynku samochodowym od ponad 20 lat. Działalność rozpoczęła z w Wejherowie od autoryzacji marki Skoda, stając się na przestrzeni lat jedną z największych grup dealerskich w kraju, oferując Klientom 10 marek, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Wraz z początkiem 2023 roku grupa przejęła dwa sąsiadujące ze sobą salony samochodowe u zbiegu ulic Lubelskiej i Budowlanej i wdrażając najwyższe standardy obsługi Klientów ukierunkowane na ich satysfakcję.

Grupa Plichta z wynikiem sprzedaży 13 497 nowych samochodów zajęła wysokie, trzecie miejsce w zestawieniu TOP50 grup dealerskich. Nowy właściciel dwóch olsztyńskich salonów jest również potentatem na rynku samochodów używanych. W samym 2022 roku grupa Plichta sprzedała 6 402 auta uzyskując najlepszy wynik w całym kraju.

Wybraliśmy się do salonów Forda i Kia przy ul. Lubelskiej, aby zobaczyć zmiany, które przyszły wraz z nowym właścicielem. Zapraszamy do obejrzenia videorelacji z naszej wizyty u grupy Plichta.