Rusza siódma edycji programu "Podwórka z Natury". Wiemy, które olsztyńskie miejsca zostaną odnowione

2023-03-31 08:40:00(ost. akt: 2023-03-30 16:07:29)
Podwórko przy pl. Konsulatu

Podwórko przy pl. Konsulatu

Autor zdjęcia: Ewa Mazgal

To już siódma edycja programu, który cieszy się sporą popularnością pośród olsztynian. Wiemy, które spośród zgłoszonych podwórek zostały zakwalifikowane do realizacji.
Zacieśnienie sąsiedzkich więzi poprzez wspólną pracę nad zadaniem - to jeden z najważniejszych celów przedsięwzięcia. Innym aspektem jest również odnowienie publicznej przestrzeni. Program jest skierowany do olsztynian mieszkających na terenie obszaru rewitalizacji.

— W bieżącej edycji programu wpłynęło aż siedem zgłoszeń — mówi zastępca prezydenta Olsztyna Justyna Sarna-Pezowicz. — Jesteśmy miło zaskoczeni tak dobrą frekwencją. Za nami również prace komisji, która oceniła zgłoszenia pod względem formalnym i merytorycznym.

Podwórka zakwalifikowane do tegorocznego programu są zlokalizowane przy ulicach: Grunwaldzkiej 24a, ul. Niedziałkowskiego 7a, 7b, 7c oraz ul. Ratuszowej 1 i 3 oraz Marii Skłodowskiej-Curie 24 i 26. Nowe nasadzenia, odnowienie okolicy, stworzenie przestrzeni przyjaznej mieszkańcom - to najważniejsze zadania, jakie stawiają przed sobą grupy sąsiedzkie.

— Wkrótce rozstrzygniemy, która organizacja pozarządowa będzie współpracować z grupami sąsiedzkimi — wyjaśnia Ewa Szóstak z Wydziału Strategii i Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Olsztyna. — Poza tym wkrótce zostanie podpisane porozumienie z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Studenci Katedry Architektury Krajobrazu kolejny raz wspólnie z mieszkańcami podwórek stworzą koncepcje zagospodarowania wybranych podwórek.

W tegorocznej edycji programu "Podwórka z Natury" na realizację zadań przeznaczono 60 tys. złotych.