AKTUALIZACJA: Wypadek przy budowie ekociepłowni przy ul. Bublewicza w Olsztynie. Pomimo podjętej reanimacji pracownik nie przeżył

2023-03-30 13:13:54(ost. akt: 2023-03-30 13:41:19)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do wypadku przy pracy doszło kilka minut po godz. 12 na placu budowy ekociepłowni przy ul. Bublewicza w Olsztynie.
Z naszych ustaleń wynika, że jedna z ciężkich maszyn budowlanych przewróciła się na pracownika budowy.

AKTUALIZACJA 13:29

Udało nam się uzyskać szczegółowe informacje odnośnie zdarzenia. Niestety, mężczyzna nie przeżył.

— Na placu budowy ekociepłowni przy ul. Bublewicza w Olsztynie z nieznanych przyczyn doszło do wywrócenia ładowarki teleskopowej, której ramię przygniotło jednego z mężczyzn obecnych na miejscu. Strażacy natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową, którą później kontynuowali ratownicy medyczni. Niestety, lekarz obecny na miejscu zdarzenia stwierdził zgon — przekazuje nam st. kpt. Kamil Kulas z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

Na miejscu pracują również policjanci, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

— Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu na jednym z placów budowy na terenie miasta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas prac budowlanych doszło do przewrócenia się dźwigu, którego element uderzył jednego z pracowników. Niestety na skutek uderzenia mężczyzna zmarł. Badanie alkomatem wykazało, że 26-letni operator maszyny był trzeźwy. Na miejsce zostanie skierowana grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. O zdarzeniu zostanie powiadomiona Inspekcja Pracy i prokurator. Trwają czynności mające na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności zdarzenia — przekazuje nam mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Karol Grosz