Olsztyn: Do aresztu trafił mężczyzna, który pogryzł 3-miesięcznego syna

2023-03-30 12:46:56(ost. akt: 2023-03-30 14:07:18)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Do aresztu trafił 31-letni mieszkaniec Olsztyna, który pogryzł 3-miesięcznego syna. Matka chłopca była w tym czasie poza domem i piła alkohol. O szokującej sytuacji w zawiadomiła policję rodzina niemowlaka.
Jak podał rzecznik olsztyńskiej prokuratury Daniel Brodowski, postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn Północ w Olsztynie.

— Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego ojciec 3-miesięcznego dziecka 31-letni Patryk A. usłyszał zarzut fizycznego znęcania się nad synem, czyli spowodowania obrażeń ciała poprzez gryzienie m.in. po rękach i nogach. Dziecko w wyniku tego działania doznało obrażeń ciała. Podejrzany przesłuchany przez prokuratora nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Złożył wyjaśnienia i są one przedmiotem dalszych czynności — podkreślił prokurator Brodowski.

W czwartek Sąd Rejonowy w Olsztynie uwzględniając wniosek prokuratura zastosował wobec ojca dziecka areszt na trzy miesiące.

W tej sprawie zarzuty przedstawiono także matce dziecka 31-letniej Katarzynie K. Usłyszała ona zarzut narażenia syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Jak ustalono, zamiast opiekować się dzieckiem, matka była poza domem i w tym czasie piła alkohol, mając 2 promile. Prokurator zastosował wobec kobiety dozór policji.

O szokującej sytuacji w tej rodzinie zawiadomiła policję rodzina niemowlaka. Obecnie chłopiec przebywa pod jej opieką.

Jak przekazał prokurator, podjęto kroki zmierzające do ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej rodziców, a śledztwo jest w toku.

Źródło: PAP