Festyn "Aktywni Błękitni" przy Jeziorku Mleczarskim w Bartoszycach [zdjęcia]

2023-03-30 11:24:57(ost. akt: 2023-03-30 11:43:34)

Autor zdjęcia: KPP Bartoszyce

We wtorek 28 marca w Bartoszycach przy Jeziorku Mleczarskim odbył się festyn poświęcony bezpieczeństwu pod hasłem "Aktywni Błękitni". Na imprezę zaproszono uczniów szkół podstawowych z miasta i gminy Bartoszyce, ich opiekunów i kadry pedagogicznej.
Bezpieczeństwo, naszą wspólną sprawą — z takiego założenia wyszły służby mundurowe, instytucje z powiatu bartoszyckiego i Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Olsztynie, połączyli siły i zorganizowali festyn poświęcony bezpieczeństwu.

28 marca o godz. 10:00 w Bartoszycach przy Jeziorku Mleczarskim przedstawiciele służb mundurowych z powiatu bartoszyckiego i pracownicy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie Zarząd Zlewni w Olsztynie połączyli siły i zorganizowali festyn w całości poświęcony bezpieczeństwu. Był on zorganizowany dla uczniów szkół podstawowych z miasta i gminy Bartoszyce, ich opiekunów i kadry pedagogicznej.

Tematem przewodnim imprezy było pokazanie czemu służą budowle hydrotechniczne, bezpieczeństwo nad wodą, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz bezpieczna żywność.

Odbył się pokaz pierwszej pomocy, pokaz przewodnika i policyjnego psa służbowego oraz pokaz służb ratunkowych na wodzie.

Policjanci zaprezentowali sprzęt, który na co dzień wykorzystują do służby oraz mówili o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Każde dziecko, które przyszło do policjantów mogło usiąść w radiowozie, na policyjnym quadzie oraz dowiedzieć się do czego wykorzystywany jest policyjny pies służbowy.

Uczniowie szkół mogli wziąć udział w grach i zabawach zorganizowanych przez policjantów. Odpowiadając na pytania związane z ruchem drogowym oraz zawodem policjanta mogły wygrać nagrody w loterii.

Z pewnością, każdy kto przyszedł na festyn znalazł coś dla siebie i mógł aktywnie spędzić czas oraz dowiedzieć się naprawdę dużo o tym, jak być bezpiecznym nad wodą.
Informacja KPP