Pijany kierowca pędził 107 km/h po Olsztynie. 32-latek uciekał przed policją

2023-03-29 16:34:00(ost. akt: 2023-03-29 16:24:41)

Autor zdjęcia: archiwum

Olsztyńscy policjanci interweniowali wobec kierującego, który przekroczył dopuszczalną prędkość. Nie dość, że mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać, to jak się później okazało wsiadł za kierownicę na ,,podwójnym gazie”.
We wtorek (28.03.2023 r.) około godziny 23:00 na al. Sikorskiego w Olsztynie policjanci z drogówki dostrzegli podejrzanie zachowującego się kierowcę.
Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca przekroczył dopuszczalną prędkość jadąc 107 km/h przy ograniczeniu 50 km/h.

Kierowca skody najpierw zatrzymał się na widok radiowozu, a następnie gwałtownie ruszył uciekając i jadąc pod prąd al. Sikorskiego, dodatkowo stwarzając zagrożenie innym członkom ruchu i łamiąc liczne zasady ruchu drogowego.

Nagle kierowca skody zatrzymał się i porzucił samochód. Funkcjonariusze kontynuowali pościg za uciekającym mężczyzną.

Daleko nie uciekł. Mężczyzna został zatrzymany przez policjanta z pomocą... żołnierza służącego w 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej w Olsztynie, który na miejscu znalazł się przypadkiem.

Z ustaleń policji wynikło, że sprawcą zamieszania jest 32-latek z powiatu olsztyńskiego. Po badaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna miał prawie promil alkoholu we krwi. Na domiar wszystkiego nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Pijany kierowca za swoje czyny będzie tłumaczyć się przed sądem.