Wybierz pole w olsztyńskiej edycji "Monopoly"

2023-03-29 20:30:35(ost. akt: 2023-03-29 16:04:21)

Autor zdjęcia: UM Olsztyn

Trwają prace nad przeniesieniem Olsztyna na planszę jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Teraz każdy mieszkaniec może zdecydować zdecydować o jednym z pól, jakie się w niej pojawi.
Do tej pory powstało ponad 200 lokalnych wersji tej niezwykle popularnej gry. "Monopoly" istnieje na rynku już niemal 90 lat.

Stworzenie specjalnej, olsztyńskiej edycji gry zostało zapowiedziane w połowie marca. Wybierane przez mieszkańców pole będzie związane z Mikołajem Kopernikiem - 2023 jest rokiem tego wybitnego uczonego.

— Przedstawiamy trzy propozycje — informuje prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. — Mieszkańcy mogą wybierać pośród ławeczki z Kopernikiem, zamkowej tablicy Kopernika, czyli jedynego zachowanego do naszych czasów przyrządów wykonanych ręką uczonego oraz olsztyńskiego zamku, miejsca w którym mieszkał i urzędował Kopernik.

Głosowanie już się rozpoczęło i potrwa tydzień - do 4 kwietnia. Aby wskazać lokalizację, którą najchętniej głosujący zobaczyłby na planszy gry, wystarczy wejść na miejski Facebook Miasto Olsztyn.

— Wystarczy zostawić reakcję pod grafiką, która powinna wejść do gry — mówi dyrektor biura promocji i turystyki Urzędu Miasta Olsztyna Krzysztof Otoliński. - Propozycja z największą liczbą reakcji znajdzie się w olsztyńskiej edycji "Monopoly".

Gra zostanie zaprezentowana podczas oficjalnej premiery w październiku 2023 roku z okazji 670. urodzin Olsztyna.