Wiemy kto dołączy do składu olsztyńskiej Kortowiady

2023-03-28 17:01:40(ost. akt: 2023-03-28 15:55:15)

Autor zdjęcia: UWM

Pogoda za oknem wprawdzie na to nie wskazuje, jednak mamy już wiosnę, a to sprawia, że coraz intensywniej myślimy o nadchodzącej Kortowiadzie. Olsztyńskie juwenalia przyciągają nie tylko społeczność akademicką, ale także mieszkańców regionu. Dziś, jak w każdy wtorek poznaliśmy kolejną z gwiazd, która pojawi się na muzycznej scenie.
Line-up Kortowiady ma już niewiele tajemnic, ponieważ ujawniono już 14 z 15 wykonawców i zespołów, które pod koniec maja wystąpią na Plaży Kortowskiej. Do grona, w którym znalazł się Oki, Michał Szczygieł, bryska, Gibbs, Pezet, Igo, Błażej Król, Kult, Sarius, Ralph Kaminski, Julia Rocka oraz Mrozu dołączył zespół Enej i Zalia. Tym razem, jako ostatnia z gwiazd, która pojawi się na muzycznej scenie Kortowiady zapowiedziany został White 2115.

White 2115 został okrzyknięty w 2022 roku najpopularniejszym polskim muzykiem. Raper znalazł się na szczycie podsumowania Spotify 2022 – związany jest z wytwórnią SBM Label i to tam od 2017 roku rozwija swoją karierę. Dzięki swoim trzem solowym albumom zasłużył na miano króla wakacji. Singiel z jego najnowszej płyty, „RiRi”, był najpopularniejszą piosenką zeszłorocznych wakacji. Krążek „Pretty Boy” jeszcze przed premierą uzyskał status platynowej płyty.

Tym samym zostały odsłonięte już wszystkie karty – poznaliście wszystkich wykonawców, którzy uświetnią swoimi występami Kortowiadę 2023.

Za tydzień odsłonięte zostaną kolejne infromacje – tym razem będzie to line-up z podziałem na dni.