Zderzenie samochodu osobowego z pociągiem w gminie Biskupiec. Jedna osoba trafiła do szpitala

2023-03-28 12:29:27(ost. akt: 2023-03-28 11:52:50)

Autor zdjęcia: KMP w Olsztynie

Wystarczy chwila nieuwagi lub nadmierny pośpiech i można doprowadzić do sytuacji o włos od tragedii. Przekonał się o tym 62-letni kierujący osobowym citroenem, który nie zastosował się do znaku ,,STOP” i uderzył w jadący pociąg. Jedna osoba trafiła do szpitala.
W poniedziałek (27 marca) po godzinie 13:00 policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na bocznicy kolejowej na trasie Czerwonka-Zrębiec w gm. Biskupiec. Samochód osobowy uderzył tam w pociąg towarowy.

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 62-letni kierujący osobowym citroenem nie zastosował się do znaku ,,STOP” i nie zachował szczególnej ostrożności w wyniku czego uderzył w jadący pociąg. W wyniku zdarzenia 63-letnia pasażerka citroena trafiła do szpitala.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że zarówno kierowca osobówki jak i 36-letni maszynista byli trzeźwi. Kierującemu citroenem zatrzymane zostało prawo jazdy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym mężczyzna prawdopodobnie wkrótce odpowie przed sądem.