Wielkanocne tradycje na Warmii i Mazurach. Świąteczny kiermasz w skansenie w Olsztynku

2023-03-28 10:00:00(ost. akt: 2023-03-27 15:25:22)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum MBL-PE

Świąteczne wypieki, ozdoby, wystawy i prezentacje po raz kolejny przypomną o dawnych zwyczajach wielkanocnych na Warmii i Mazurach. Już w najbliższą sobotę (1 kwietnia) przeniesiemy się do wyjątkowego świata wielkanocnych tradycji w skansenie w Olsztynku. Co nas czeka?
Jarmark Wielkanocny to dla mieszkańców gminy Olsztynek coroczna tradycja. Jak dotąd miał miejsce na Targowisku Miejskim w Olsztynku lub w samym centrum miasta. Tej wiosny będzie nieco inaczej. Impreza przybierze wyjątkowy klimat i tym razem odbędzie się w Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku.

W sobotę (1 kwietnia) na wszystkich gości będzie czekać wiele atrakcji. To między innymi tworzenie własnej palmy wielkanocnej z Biblioteką Miejską lub spacer po skansenie w towarzystwie etnografa. Dodatkowo uczniowie olsztyneckich szkół gminnych wraz z Miejskim Domem Kultury umilą czas przy dźwiękach wiosennych piosenek wraz z występami i pokazami.

Na tych, którzy jeszcze nie zdążyli kupić produktów do koszyczka, będzie czekał kiermasz świąteczny. Na straganach znajdziemy świąteczne wypieki, domowe wędliny, pisanki, tradycyjne palmy i ręcznie robione ozdoby wielkanocne.

Dla zainteresowanych przygotowano również wielkanocne konkursy i przysmaki.

Wstęp na jarmark jest darmowy.