Przy zajezdni tramwajowej w Olsztynie mogą pojawić się utrudnienia w ruchu?

2023-03-24 07:10:00(ost. akt: 2023-03-23 15:30:32)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Kierowców czekają kolejne zmiany w ruchu związane z rozbudową linii tramwajowej. Tym razem mowa o rejonie zajezdni tramwajowej. Do niedzieli na ul. Towarowej zostanie wyłączona sygnalizacja świetlna.
Trwają prace związane z rozbudową nowej linii tramwajowej w Olsztynie. Kolejne zmiany w ruchu stopniowo wchodzą w życie, a trasy jazdy aut czy ciągi piesze nieustannie się zmieniają.

Tym razem ZDZiT w Olsztynie poinformował, że w związku z budową rozjazdu tramwajowego na ul. Towarowej, do niedzieli (26 marca) sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Towarowa/wyjazd z zajezdni będzie pracować całodobowo w trybie „żółty migający”. Na czas wjeżdżania/wyjeżdżania tramwajów do i z zajezdni, ruch w rejonie tego skrzyżowaniu będzie kierowany za pomocą sygnalistów.

Warto zachować wyjątkową ostrożność w tym rejonie.

Przypomnijmy, że obecnie trwa rozbudowa zajezdni tramwajowej. Zajezdnia przy ul. Kołobrzeskiej współdzielona była pomiędzy tramwaje i autobusy. Po przebudowie cała autobusowa część po wschodniej części terenu ustąpi miejsca tramwajom.

Mówiąc w skrócie: będzie ona lustrzanym odbiciem obecnego układu zajezdni. W nowych pomieszczeniach będzie się mieściła hala postojowa z pięcioma torami oraz hala serwisowa z trzema torami. Dookoła nich będą poprowadzone tory techniczne, które będą łączyć się z dotychczasową siecią zajezdni. Nowa część pomieści minimum 16 tramwajów.