Jeden z największych pracodawców w Olsztynie wciąż się rozwija

2023-03-22 17:15:33(ost. akt: 2023-03-23 08:54:55)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Cele nie tylko zostały osiągnięte ale wręcz przekroczone. I to mimo trudnych warunków, bo gdy trzy lata temu władze Citi Bank zadeklarowały, że zwiększą zatrudnienie w Olsztynie o 40% nikt nie przypuszczał z jakimi wyzwaniami trzeba będzie się zmierzyć.
Najpierw przyszła pandemia, potem wybuchła wojna w Ukrainie. Mimo tak trudnych warunków Citi Bank wciąż się rozwijał i z nawiązką wywiązał się z podpisanego w 2019 roku porozumienia - w tym czasie olsztyński oddział zwiększył zatrudnienie o ok. 60%.

- Od kilku lat rekrutujemy pracowników do różnych funkcji i biznesów, włączając w to technologię, bankowość transakcyjną, przeciwdziałanie praniu pieniędzy, onbordowanie nowych klientów, obsługę rynków i papierów wartościowych, zarządzanie ryzykiem, finanse. Te role świadczą usługi na rzecz wielu biur Citi na całym świecie - mówi Iwona Dudzińska, dyrektor Oddziału Citibank Europe w Polsce - Nasi pracownicy w Olsztynie zajmują się obsługą zaawansowanych i złożonych rozwiązań wykorzystywanych w operacjach skarbu i bankowości transakcyjnej, a pracują na rzecz globalnych klientów naszej grupy.

Citi Bank jest obecny w Olsztynie od dwudziestu lat. Obecnie to jeden z największych pracodawców w mieście. Cała grupa kapitałowa, składająca się z dwóch spółek - Citi i Citi Handlowy, zatrudnia łącznie w Olsztynie ok. 1870 osób. Przedstawiciele banku deklarują, że do konca roku zatrudnią w stolicy Warmii i Mazur kolejnych 100 osób.

- Grupa Citi ma niebagatelny udział w rozwoju gospodarczym naszego miasta i cieszymy się z tego, że tak dynamicznie się w Olsztynie rozwija - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna - dlatego też z przyjemnością przyznałem spółce nagrodę św. Jakuba za 2021 rok, w dziedzinie gospodarka, za zaangażowanie właśnie w rozwój gospodarczy Olsztyna, zahamowanie znacznego wzrostu bezrobocia w regionie w czasach pandemii oraz za działania na rzecz lokalnej społeczności.

A tych, jak wyliczają przedstawiciele Citi, było i jest wiele.

- Rozwój naszej organizacji w Olsztynie jest ściśle związany z rozwojem miasta i regionu - mówi Katarzyna Majewska, wiceprezes banku Citi Handlowy - Dlatego od lat angażujemy się w przedsięwzięcia i działania społeczne, które służą lokalnej społeczności. Od kilku lat blisko współpracujemy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim - poprzez szkolenia czy program studiów dualnych pokazujemy młodym, ambitnym ludziom perspektywę pracy przy zaawansowanych procesach operacyjnych, w technologii, w ryzyku i audycie, z możliwościami rozwoju w globalnych strukturach firmy. Regularnie też prowadzimy w szkołach ponadpodstawowych szkolenia z cyberbezpieczeństwa dla dzieci i młodzieży. Co więcej - od wielu lat jesteśmy partnerem „BabaFest” pomagając kobietom realizować ich ambicje w życiu zawodowym.

Dodatkowo w czasie pandemii wolontariusze Citi zapewniali ciepłe posiłki dla służb medycznych, a wsparcie Fundacji Citi Handlowy umożliwiło przekazanie olsztyńskiemu centrum onkologii nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i odzieży ochronnej.