Strażnicy miejscy z Olsztyna odholowali dwie "bawarki"

2023-03-22 11:36:45(ost. akt: 2023-03-23 11:54:39)

Autor zdjęcia: SM Olsztyn

Zalegające na parkingach wraki to bez wątpienia duży problem każdego dużego miasta. W Olsztynie na szczęście strażnicy miejscy bacznie kontrolują stan parkingów i pozbywają się wraków, takich jak dwa samochody marki BMW zaparkowane przy ul. Rataja.
Strażnicy miejscy z Olsztynie regularnie prowadzą akcje odholowywania pojazdów, które oprócz zajmowania parkingów i psucia krajobrazu nie spełniają innych funkcji. Podobnie było wczoraj (wtorek 21 marca), kiedy to z okazji pierwszego dnia wiosny służby porządkowe "sprzątnęły" dwa samochody marki BMW, których stan wskazywał na długie nieużytkowanie.

Fot. SM Olsztyn

Co dzieje się z samochodem po odholowaniu?


Zgodnie z art 50a ust. 1 prawa o ruchu drogowym "pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub pojazd, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany, może zostać usunięty z drogi przez straż gminną lub Policję na koszt właściciela lub posiadacza".

Trafia on na strzeżony parking. Właściciel powinien jak najszybciej się po niego zgłosić, ponieważ jeżeli tego nie zrobi, auto stanie się własnością gminy.