Starostwo Powiatowe w Olsztynie w pełni wchodzi w XXI wiek i rezygnuje z gotówki. Od 1 czerwca zapłacimy tylko kartą lub przelewem

2023-03-20 16:13:52(ost. akt: 2023-03-21 13:07:51)

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak/GO

Od 1 czerwca w starostwie powiatowym w Olsztynie będzie można zapłacić tylko kartą i przelewem. Czy to początek całkowitego odejścia od gotówki?
Powodem zmiany jest zamknięcie działalności firmy, która dotychczas prowadziła punk kasowy w budynku starostwa. Zarządcy urzędu postanowili nie szukać zastępstwa.

— Firma, która do tej pory prowadziła w starostwie punkt kasowy, w maju kończy działalność. Postanowiliśmy nie szukać już nowego podmiotu, który mógłby świadczyć tę usługę, bo od prawie roku można dokonywać płatności kartą bezpośrednio przy stanowiskach obsługi interesantów. I ten system się sprawdza — mówi Joanna Michalska-Reda, wicestarosta olsztyński.

Jedyną opcją od czerwca pozostanie bankowość elektroniczna, wykonując opłaty za pomocą karty, przelewu bądź przynosząc druk potwierdzający wykonanie płatności na poczcie lub w banku.

— Płatność kartą to dziś już codzienność, bo jest to bardzo wygodne forma wnoszenia opłat także naszych urzędowych. Terminale znajdują się w naszym Wydziale Komunikacji i Transportu oraz w Wydziale Geodezji — dodaje J. Michalska-Reda.