Burmistrz Olsztynka chce wystartować z nową inwestycją. Trwają pierwsze rozmowy

2023-03-20 19:15:21(ost. akt: 2023-03-20 16:07:30)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Ten innowacyjny plan ma poprawić funkcjonowanie mieszkańców całej gminy Olsztynek. — Tego u nas jeszcze nie było — mówi Robert Waraksa, burmistrz miasta.
Inwestycja, o której mówi Robert Waraksa to stworzenie gminnej komunikacji, która będzie obejmowała większość miejscowości w gminie.

— O szczegółach jeszcze nie wiele mogę powiedzieć. Przygotowujemy się do tego, żeby jeszcze w tym roku spróbować uruchomić taką komunikację na terenie gminy Olsztynek — mówi burmistrz.

Rozmowy na ten temat cały czas trwają. Na ten moment wiadomo, że urząd miasta ma przyznane dofinansowanie, jakim jest dopłata do transportu. To kwota w wysokości 400 tys. złotych.

— Jesteśmy na bardzo początkowym etapie. Będziemy rozmawiać z gminami sąsiednimi, żeby ewentualnie weszły z nami we współpracę w zakresie komunikacji. Aktualnie rozmawiamy o tym, jak miałyby wyglądać trasy, i które połączenia są najbardziej potrzebne mieszkańcom — dodaje.

O szczegółach będzie można porozmawiać dopiero w momencie podjęcia kluczowych decyzji. Jak informuje Waraksa, plan inwestycyjny powinien być w pełni skończony już za kilka tygodni.