Na drogach Olsztyna będzie bezpieczniej?

2023-03-18 16:00:00(ost. akt: 2023-03-17 15:22:21)
Przejście Synów Pułku z Orłowicza

Przejście Synów Pułku z Orłowicza

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Do końca marca miasto czeka na oferty firm, które zadbają o doświetlenie sześciu kolejnych przejść dla pieszych. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa w Olsztynie.
Nieodpowiednie oświetlenie przejść - to jedna z głównych przyczyn wypadków z udziałem pieszych. Dlatego też stopniowo i konsekwentnie olsztyńscy drogowcy starają się doświetlać najpopularniejsze zebry. Zwycięska firma doświetli następujące przejścia:
Obrońców Tobruku - Kasprzaka,
Witosa - Myszki Miki,
Wojska Polskiego 25,
Wańkowicza - Murzynowskiego,
Wojska Polskiego - Kasprowicza - Żeromskiego,
Wojska Polskiego - Radiowa

— W trosce o bezpieczeństwo wszystkich pieszych szukamy różnych możliwości pozyskania dofinansowania zewnętrznego na doświetlenia przejść — mówi Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz. — Poza tym przetargiem, który został już ogłoszony, a który będzie współfinansowany ze środków unijnych, w przyszłym tygodniu złożymy też wniosek do wojewody, w którym postaramy się pozyskać dodatkowe środki na trzy kolejne lokalizacje: ul. Mochnackiego / Stara Warszawska, ul. Grunwaldzka/ Mochnackiego/ Prosta i na ul. Bałtycka/Wilgi.

Przypomnijmy - właśnie z rządowego programu "Ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej" pod koniec ubiegłego roku olsztyńscy drogowcy doświetlili cztery przejścia: ul. Bartąska 8, ul. Orłowicza 6, ul. Grunwaldzka / Szarych Szeregów, ul. Bałtycka/ Żurawia.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. wacek #3109035 19 mar 2023 08:29

    Bezpieczniej ? A ten słup.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) odpowiedz na ten komentarz