„SZÓSTECZKA” DRUGA W WOJEWÓDZTWIE

2023-03-17 13:48:04(ost. akt: 2023-03-17 13:51:20)

Autor zdjęcia: Wojciech Karolonek

Przedszkole nr 6, wchodzące w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim, zostało ogłoszone najlepszym przedszkolem powiatu i wiceliderem w województwie.
Corocznie redakcja Gazety Olsztyńskiej ogłasza plebiscyt na najlepszą placówkę edukacyjną w regionie. Rodzice przedszkolaków z „Szósteczki” dowiedzieli się o nim i jesienią zgłosili placówkę, do której uczęszczają ich dzieci. Uważali, że zasługuje na to, by powalczyć o zaszczytne miejsce w rankingu.

Po podsumowaniu pierwszej tury głosowania okazało się, że przedszkole w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lidzbarku Warmińskim zdobyło tytuł najlepszego w powiecie lidzbarskim.

Z racji wygranej „Szósteczka” została zakwalifikowana do drugiego etapu – głosowania na najlepsze przedszkole w województwie. Walka trwała przez cały grudzień a lidzbarska placówka dosłownie, „o włos”, kilkoma głosami przegrała z przedszkolem w Ełku.

W sumie „Szósteczka” zajęła drugie miejsce w województwie warmińsko – mazurskim w kategorii Przedszkole roku 2022.

- Rodzice bardzo się zaangażowali w ten plebiscyt – mówi Maria Felenczak, wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim. - Dochodziły do nas głosy rodziców, że jesteśmy blisko wygranej w tej edycji, co mobilizowało wszystkich jeszcze bardziej do głosowania. Początkowo nie wierzyliśmy w zwycięstwo, ponieważ sądziliśmy, że to placówki z dużych miast, jak Olsztyn czy Elbląg uplasują się na czołowych pozycjach. Naprawdę nie sądziliśmy, że możemy się przebić do czołówki. A tu takie zaskoczenie!

- Przede wszystkim jestem bardzo dumna ze swoich pracowników, nauczycielek i z całego personelu – przyznaje pani wicedyrektor. - To oni budują wizerunek naszego przedszkola codzienną pracą. I muszę podkreślić, że zaangażowanie i rodzinna atmosfera panująca w „Szósteczce” rzutuje na dobrą opinie o nas wśród rodziców i całego środowiska lokalnego. Na nasz wizerunek składa się praca dydaktyczna, innowacje prowadzone w placówce, wsparcie dla dzieci o specjalnych potrzebach, jak również cała sfera wartości, które przez wychowanie chcemy zaszczepić naszym przedszkolakom.

Za wysoką pozycję w tym rankingu Przedszkole nr 6 w Lidzbarku Warmińskim otrzymało jako nagrodę tysiąc złotych i voucher na kampanię reklamową na łamach Gazety Olsztyńskiej.

- Nagrodę chcemy przeznaczyć na zakup kuchni z piekarnikiem do zastosowania na zajęciach kulinarnych prowadzonych w ramach innowacji pedagogicznej – wyjaśnia pani Felenczak i dodaje: – Przedszkolaki chętnie gotują, pieką pizzę, pierniki i ciasta. Zatem nowoczesna kuchnia będzie wykorzystywana przez dzieci.
Wojciech Karolonek

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karo